“Ruhsal Engelli Bireyler İçin Sosyal İçerme Projesi” kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Gündüz Bakımevi Pilot Proje Toplantısı
04 Kasım 2021

Ruhsal engelli bireylerin sosyal içerilmesini sağlayarak toplumsal hayata katılımlarını teşvik etme amacını taşıyan ve Avrupa Birliği (AB) ile Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ortak finansmanında Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen “Ruhsal Engelli Bireyler için Sosyal İçerme Projesi” kapsamında 02.11.2021 tarihinde Bakanlığımız Bilkent Kampüsünde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu toplantıya; Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Bekir Keskinkılıç, KHGM Hukuk ve Mevzuat Dairesi Başkanı Doç Dr. Cihan Döğer, HSGM Ruh Sağlığı Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Esra Alataş, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Etlik Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Ramazan Kocaaslan, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. M. Celal Almaz, , DSÖ Proje Yöneticisi Doç Dr. Akfer Karaoğlan Kahiloğulları, DSÖ Ulusal Program Görevlisi Şebnem Avşar Kurnaz, Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Feyzi Azizoğlu, KHGM Hukuk ve Mevzuat Dairesi Başkanlığı Ruh Sağlığı Birimi çalışanları,  HSGM Ruh Sağlığı Dairesi Başkanlığı çalışanları ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hizmetleri Başkanlığı ilgili çalışanları katılım sağlamıştır.

Toplantı açılışı  Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Hukuk ve Mevzuat Dairesi Başkanı Doç.Dr.Cihan DÖGER tarafından  yapılmıstır. Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi Proje Yöneticisi  Doç.Dr. Akfer Karaoğlan Kahiloğulları tarafından  Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri (TRSM)  ile ilgili mevcut sorunlar ve Dışkapı TRSM pilot model ile ilgili sunum yapılmıştır.

Pilot proje ihtiyacı gerekçelendirilmiş ve sürece ait planlanan çalışma takvimi paylaşılmıştır.


  • 01.jpg
  • 02.jpeg